Utorok, 16. júl 2024
Slnečno  27,4 °C
Mimoriadne správy

Kremeľ čoraz viac znepokojujú útoky na ukrajinských hraniciach, do regiónov posiela guľomety aj ďalšie zbrane

 Webnoviny   3. august 2023  179  
Kremeľ čoraz viac znepokojujú útoky na ukrajinských hraniciach, do regiónov posiela guľomety aj ďalšie zbrane

3.8.2023 (SITA.sk) - Ruské ministerstvo obrany podľa americkej neziskovej organizácie Inštitút pre štúdium vojny (ISW) opäť alokovalo zbrane a vozidlá ozbrojeným silám v Belgorodskej a Kurskej oblasti.

Zvýšenie týchto dodávok je podľa inštitútu súčasťou snahy Kremľa postupne rozšíriť vnútorné bezpečnostné kapacity Ruska po júnovej vzbure žoldnierskej Wagnerovej skupiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


ISW však zároveň dodáva, že pridelenie guľometov, zbraní proti dronom a vojenských vozidiel pre tieto regióny naznačuje, že Kremeľ je „čoraz viac znepokojený" z útokov na hraniciach s Ukrajinou. Informuje o tom web Sky News.

Viac k témam: ozbrojené sily, ruské ministerstvo obrany, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Wagnerova skupina, Zbrane
Zdroj: SITA.sk - Kremeľ čoraz viac znepokojujú útoky na ukrajinských hraniciach, do regiónov posiela guľomety aj ďalšie zbrane © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.