Nedeľa, 29. november 2020
Oblačno  -0,5 °C
Mimoriadne správy

Kráľovná Alžbeta II. si bola prvýkrát od začiatku pandémie zajazdiť na koni (foto)

 Webnoviny   1. jún 2020  82
Kráľovná Alžbeta II. si bola prvýkrát od začiatku pandémie zajazdiť na koni (foto)

1.6.2020 (Webnoviny.sk) - Britská kráľovná Alžbeta II. si bola zajazdiť na koni v areáli hradu Windsor. Stalo sa tak vôbec po prvý raz, odkedy sa utiahla do ústrania pre hrozbu koronavírusu.

Deväťdesiatštyriročnú panovníčku zachytávajú fotografie z víkendu počas slnečného počasia na jej 14-ročnom fellskom poníkovi menom Balmoral Fern.

Kráľovná je v izolácii


Alžbeta za normálnych okolností často jazdí v okolí Windsoru, ktorý je údajne jej obľúbeným kráľovským sídlom.

V súčasnosti sa tam nachádza v izolácii spolu so svojím manželom, 98-ročným vojvodom z Edinburghu, ako aj malým počtom personálu.

Patrí do rizikovej skupiny


Pre vysoký vek patrí kráľovská dvojica do rizikovej skupiny, preto v súvislosti s nimi prijali počas pandémie mimoriadne opatrenia. Kráľovná v izolácii strávila aj svoje narodeniny 21. apríla.

Posledná verejná fotografia Alžbety II. pochádza z 19. marca, keď ju spolu s jej psom odvážali z Buckinghamského paláca do spomínaného sídla v grófstve Berkshire.

Na novej fotografii má na hlave ružovú šatku, na rukách biele rukavice a oblečené tvídové sako a jazdecké nohavice. Kráľovná je známou milovníčkou zvierat, najmä koní a psov.Viac k témam: Buckinghamský palác, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Kráľovná Alžbeta II. si bola prvýkrát od začiatku pandémie zajazdiť na koni (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.