Sobota, 5. december 2020
Väčšinou jasno  4,9 °C
Mimoriadne správy

Belgický princ sa ospravedlnil za párty počas pandémie, za porušenie nariadenia mu hrozí mastná pokuta

 Webnoviny   1. jún 2020  90
Belgický princ sa ospravedlnil za párty počas pandémie, za porušenie nariadenia mu hrozí mastná pokuta

1.6.2020 (Webnoviny.sk) - Belgický princ Joachim, ktorý sa nakazil koronavírusom, keď sa v čase obmedzení v Španielsku zúčastnil na večierku, sa za svoje správanie ospravedlnil a prisľúbil, že "prijme následky". "Hlboko ľutujem svoje konanie," uviedol vo vyhlásení, ktoré zverejnil v nedeľu.

"Ospravedlňujem sa, že som počas výletu nerešpektoval všetky nariadenia o karanténe," napísal tiež s tým, že v týchto ťažkých časoch nechcel nikoho uraziť.

Na večierku bolo 27 ľudí


Dvadsaťosemročný Joachim 26. mája odcestoval z Belgicka na stáž do Španielska. O dva dni neskôr však šiel na párty v meste Córdoba a následne mal pozitívne testy na ochorenie Covid-19.

Viac o téme Koronavírus
Podľa španielskych médií bol synovec belgického kráľa Filipa jedným z 27 účastníkov večierka. To by znamenalo porušenie nariadení, ktoré v Córdobe dovoľujú stretnutie maximálne 15 ľudí.

Hrozí mu vysoká pokuta


Španielska polícia už v tejto súvislosti spustila vyšetrovanie, pričom každému, kto porušil nariadenia, hrozí pokuta do výšky 10-tisíc eur.

Všetci účastníci večierka sú už údajne v karanténe. Princ Joachim, ktorý je najmladším synom princeznej Astrid a desiatym v rade následníkov na belgický trón, má vraj len mierne príznaky ochorenia.

Španielsko postupne uvoľňuje prísne opatrenia, ktoré zaviedlo proti šíreniu koronavírusu.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Španielsku, Pandémia, porušenie karantény
Zdroj: Webnoviny.sk - Belgický princ sa ospravedlnil za párty počas pandémie, za porušenie nariadenia mu hrozí mastná pokuta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.