Piatok, 31. marec 2023
Mimoriadne správy

Kráľ Karol III. a princ William navštívili ľudí čakajúcich v rade na rozlúčku s Alžbetou II., podávali si ruky a rozprávali sa

 Webnoviny  17. september 2022  49
Kráľ Karol III. a princ William navštívili ľudí čakajúcich v rade na rozlúčku s Alžbetou II., podávali si ruky a rozprávali sa

17.9.2022 (Webnoviny.sk) - Britský kráľ Karol III. a jeho syn William, princ z Walesu, sa v sobotu prišli pozrieť na ľudí čakajúcich v rade, aby sa mohli rozlúčiť so zosnulou kráľovnou Alžbetou II. Nečakaná návšteva na Albertovom nábreží pri Lambethskom paláci v Londýne sa okamžite stretla s jasotom prítomných. Kráľ aj princ si podávali ruky a zhovárali sa s čakajúcimi. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Rozlúčiť sa a vzdať hold kráľovnej pri jej rakve, ktorá je od stredy vystavená vo Westminsterskej sieni v parlamente, sa chcú stovky ľudí. Na konci niekoľkokilometrového radu každú hodinu pribudne podľa BBC zhruba 2 000 čakajúcich.

Viac o téme: Úmrtie kráľovnej Alžbety II.


Čakacia doba je podľa vládneho monitorovania zhruba 14 hodín, pričom ráno ju odhadovali ešte na 24 hodín. Rakva s panovníčkou bude vystavená do pondelka 6:30 miestneho času a rad pre novoprišelcov predtým zatvoria, ale zatiaľ nie je známe, kedy.

Presný počet čakajúcich nie je známy a rovnako nie je ešte známe, koľko ľudí už k rakve prišlo. Podľa jedného z odhadov ešte pred umiestnením rakvy vo Westminsterskom paláci by sa takto s kráľovnou mohlo prísť rozlúčiť 350-tisíc ľudí.

Viac k témam: Úmrtie britskej kráľovnej Alžbety II.
Zdroj: Webnoviny.sk - Kráľ Karol III. a princ William navštívili ľudí čakajúcich v rade na rozlúčku s Alžbetou II., podávali si ruky a rozprávali sa © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.