Streda, 25. november 2020
Väčšinou jasno  0 °C
Mimoriadne správy

Koronavírusu v Británii podľahli ďalšie stovky ľudí, premiér Johnson chce robiť 200-tisíc testov denne

 Webnoviny   6. máj 2020  88
Koronavírusu v Británii podľahli ďalšie stovky ľudí, premiér Johnson chce robiť 200-tisíc testov denne

6.5.2020 (Webnoviny.sk) - Vo Veľkej Británii zomrelo v dôsledku nového koronavírusu, ktorý spôsobuje ochorenie Covid-19, už celkovo 30 076 ľudí. V tamojších nemocniciach, opatrovateľských domovoch a na ďalších miestach pribudlo za jeden deň ďalších 649 mŕtvych.

Viac o téme: Koronavírus


Krajina sa tak stala druhou na svete, kde počet obetí presiahol hranicu 30-tisíc. Smutné prvenstvo majú Spojené štáty americké, kde skonalo už vyše 71-tisíc obyvateľov.

Britská vláda plánuje vo štvrtok sprísniť opatrenia súvisiace s bojom proti vírusu. V utorok vykonali takmer 70-tisíc testov. Premiér Boris Johnson v stredu stanovil, že do konca mája musia denne otestovať 200-tisíc osôb.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, britský premiér, COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírusu v Británii podľahli ďalšie stovky ľudí, premiér Johnson chce robiť 200-tisíc testov denne © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.