Nedeľa, 25. september 2022
Oblačno  12,9 °C
Mimoriadne správy

Koronavírus v Portugalsku stráca podľa expertov silu, vláda zrejme zmierni niektoré obmedzenia

 Webnoviny  27. júl 2021  148
Koronavírus v Portugalsku stráca podľa expertov silu, vláda zrejme zmierni niektoré obmedzenia

27.7.2021 (Webnoviny.sk) - Podľa portugalských zdravotníckych expertov existujú v krajine náznaky, že najnovšia vlna infekcií ochorenia COVID-19 stráca silu.

Prírastky sa spomaľujú


Vysokopostavení predstavitelia portugalskej vlády sa v utorok stretli s analytikmi na problematiku koronavírusu, ktorí sa vyjadrili, že tempo pribúdania nákaz síce zostáva vysoké, ale prírastky sa spomaľujú a kulminácia vlny je blízko.

Viac o téme: Koronavírus


Portugalsko za uplynulých štrnásť dní v priemere eviduje viac ako 400 infekcií na 100-tisíc obyvateľov. Vo vážne postihnutom regióne hlavného mesta Lisabon a v turistickom regióne Algarve na juhu krajiny sa však počet nových nákaz stabilizuje.

Majitelia reštaurácií sa sťažujú


Počet pacientov s ochorením COVID-19 na jednotkách intenzívnej starostlivosti portugalských nemocníc sa zvyšuje od začiatku júla. Obsadenosť lôžok, ktoré vyčlenili pre pandémiu koronavírusu, je teraz na úrovni 78 percent. Takmer 99 percent nových prípadov infekcií v krajine pritom tvoria nákazy delta variantom vírusu.

Očakáva sa, že portugalská vláda na štvrtkovom zasadaní rozhodne, či zmierni niektoré obmedzenia zhromažďovania. Majitelia reštaurácií a barov sa totiž sťažujú, že pre reštrikcie strácajú príjmy.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus v Portugalsku stráca podľa expertov silu, vláda zrejme zmierni niektoré obmedzenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.