Utorok, 19. október 2021
Prevažne slnečno  12,5 °C
Mimoriadne správy

Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, na mieste zasahujú hasiči (video)

 Webnoviny  27. júl 2021  88
Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, na mieste zasahujú hasiči (video)

27.7.2021 (Webnoviny.sk) - Explózia v priemyselnom parku, v ktorom sa nachádzajú chemické závody, otriasla v utorok nemeckým mestom Leverkusen, pričom na oblohu sa vzniesol veľký čierny oblak.

Nemecký Spolkový úrad pre civilnú ochranu a pomoc pri katastrofách klasifikoval výbuch ako „najvyšší stupeň ohrozenia“ a vyzval obyvateľov, aby nevychádzali von a zatvorili okná a dvere. Informovala o tom nemecká tlačová agentúra DPA.

Nejasná príčina


Prevádzkovatelia priemyselného parku Chempark v Leverkusene, približne 20 kilometrov severne od Kolína nad Rýnom, uviedli, že príčina explózie nie je jasná.

Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter oznámili, že na miesto vyrazili hasiči a dodávkové vozidlá na detekciu znečistenia.

Uzavreté cesty


Denník Kölner Stadt-Anzeiger uviedol, že výbuch nastal vo štvrti Bürrig v Leverkusene v spaľovni odpadov. Denník konštatoval, že niekoľko neďalekých hlavných ciest uzavrela polícia. Zároveň uviedol, že oblak dymu sa pohybuje na severozápad k mestám Burscheid a Leichlingen.

Mesto Leverkusen je sídlom spoločnosti Bayer, ktorá je jednou z najväčších chemických firiem v Nemecku.Viac k témam: chemické závody, explózia, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk - Chemickými závodmi v Nemecku otriasol výbuch, na mieste zasahujú hasiči (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.