Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  -2,3 °C
Mimoriadne správy

Koronavírus prenikol aj medzi švajčiarsku gardu, pápež František však naďalej nenosí rúško

 Webnoviny  12. október 2020  49
Koronavírus prenikol aj medzi švajčiarsku gardu, pápež František však naďalej nenosí rúško

12.10.2020 (Webnoviny.sk) - Vatikán v pondelok informoval, že štyria členovia švajčiarskej gardy majú pozitívny test na koronavírus. Nárast počtu prípadov ochorenia COVID-19 v okolitých regiónoch sa tak dostal až za vatikánske múry.

Viac o téme: Koronavírus


Nakazených je dokopy sedem ľudí


Ako uviedla "Svätá stolica", všetci štyria sú symptomatickí a kým dohľadajú všetky kontakty, budú v izolácii. Uvedené kvarteto sa pridalo k ďalším trom predstaviteľom Vatikánu, ktorí mali v ostatných týždňoch pozitívny test.

Ešte počas prvej vlny pandémie sa koronavírusom nakazilo niekoľko desiatok vatikánskych predstaviteľov.

Pápež František stále bez rúška


Napriek pozitívnym prípadom medzi vlastnými strážcami sa 83-ročný pápež František naďalej vyhýba noseniu rúška. Nedávno sa stretol s kardinálom Georgeom Pellom, pričom ani jeden z nich nemal tvárovú masku. Františkovo rozhodnutie nenosiť rúško vyvolalo kritiku na sociálnych sieťach.

Taliansko zaznamenáva prudký nárast prípadov COVID-19, pričom oblasť Lazia okolo Vatikánu patrí medzi najviac zasiahnuté v tejto druhej vlne pandémie.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Pandémia
Zdroj: Webnoviny.sk - Koronavírus prenikol aj medzi švajčiarsku gardu, pápež František však naďalej nenosí rúško © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.