Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  15 °C
Mimoriadne správy

Konvenčné ruské sily nahrádzajú Vagnerovcov pri Bachmute, tvrdí Inštitút pre štúdium vojny

 Webnoviny  29. január 2023  98  
Konvenčné ruské sily nahrádzajú Vagnerovcov pri Bachmute, tvrdí Inštitút pre štúdium vojny

29.1.2023 (Webnoviny.sk) - Konvenčné ruské sily pravdepodobne nahradia vyčerpaných žoldnierov z Vagnerovej skupiny, aby udržali ofenzívu v Bachmute v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. V najnovšej aktualizácii to tvrdí americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Vagnerova skupina nedosiahla v Bachmute významné zisky od dobytia Soledaru, zhruba okolo 12. januára. Konvenčné ruské jednotky sa teraz zúčastňujú na bojoch v Bachmute, aby oživili tamojšiu ruskú ofenzívu,“ tvrdí ISW.

Inštitút pripomína, že ruské ministerstvo obrany čoraz častejšie oznamuje, že ruské vzdušné sily od začiatku roka pôsobia v oblasti Bachmutu, čo by mohlo naznačovať, že konvenčné ruské sily sa rozširujú a možno i nahrádzajú Vagnerovcov v oblasti.

Analytici sa domnievajú, že vzhľadom na rozmiestnenie ďalších síl v oblasti nebol ofenzívny potenciál Ruska v okolí Bachmutu úplne vyčerpaný.

Viac k témam: Bachmut, Donecká ľudová republika, rusko-ukrajinský konflikt, Vagnerovci
Zdroj: Webnoviny.sk - Konvenčné ruské sily nahrádzajú Vagnerovcov pri Bachmute, tvrdí Inštitút pre štúdium vojny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.