Pondelok, 25. september 2023
Polojasno  19 °C
Mimoriadne správy

Kolaps Kachovskej priehrady si už vyžiadal viac ako 40 obetí, viacerí sú aj nezvestní

 Webnoviny  18. jún 2023  86  
Kolaps Kachovskej priehrady si už vyžiadal viac ako 40 obetí, viacerí sú aj nezvestní

18.6.2023 (SITA.sk) - Počet mŕtvych v dôsledku kolapsu Kachovskej priehrady v ruskom okupovanej časti Ukrajiny si vyžiadal najmenej 45 obetí. Informuje o tom spravodajský portál CNN po tom, ako obe strany aktualizovali svoje údaje.

Viac o téme: Vojna na UkrajineUkrajinské ministerstvo vnútra v sobotu uviedlo, že najmenej 16 ľudí zomrelo a 31 je po záplavách nezvestných. Ruskom dosadený predstaviteľ Chersonskej oblasti Andrej Aleksejenko na komunikačnej platforme Telegram napísal, že evidujú 29 mŕtvych.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Zničená priehrada Kachovka a záplavy (fotografie)

Spomenuté ministerstvo tiež uviedlo, že 3 614 ľudí evakuovali zo zaplavených oblastí. Medzi nimi bolo 474 detí a 80 ľudí so zhoršenou pohyblivosťou.


Kachovská priehrada, najväčší rezervoár vody na Ukrajine, sa pretrhla 6. júna. Ukrajina a Rusko sa zo zničenia priehrady navzájom vinia.Viac k témam: Kachovka, Obete, rusko-ukrajinský konflikt, vodná nádrž Kachovka
Zdroj: SITA.sk - Kolaps Kachovskej priehrady si už vyžiadal viac ako 40 obetí, viacerí sú aj nezvestní © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.