Piatok, 27. november 2020
Zamračené  -0,7 °C
Mimoriadne správy

Kňazi na Ukrajine čelia trestnému stíhaniu, hrozí im až osem rokov za mrežami

 Webnoviny  22. apríl 2020  93
Kňazi na Ukrajine čelia trestnému stíhaniu, hrozí im až osem rokov za mrežami

22.4.2020 (Webnoviny.sk) - Polícia na Ukrajine začala trestné stíhanie voči kňazom, ktorí porušili karanténne pravidlá a vpustili veriacich do kostolov počas veľkonočných bohoslužieb, dokonca aj bez rúšok na tvári. Oznámilo to ukrajinské ministerstvo vnútra. Podľa jeho údajov sa v nedeľu na veľkonočných bohoslužbách zúčastnilo približne 130-tisíc veriacich.

Pravidlá podľa ministerstva porušilo 19 kostolov v 13 ukrajinských regiónoch.

Viac o téme: Koronavírus


Päť trestných stíhaní spustili aj voči kňazom vo dvoch farnostiach ruskej pravoslávnej cirkvi na Ukrajine. Kňazom môže v prípade dokázania viny hroziť až osem rokov za mrežami.

Ukrajina doteraz zaznamenala 6 592 prípadov nákazy koronavírusom a 174 úmrtí. Ukrajinská vláda zaviedla prísne pravidlá proti pandémii v marci, pričom zakázala všetky verejné podujatia, zastavila prevádzku väčšiny verejnej dopravy a vyzvala ľudí, aby ostali doma.

Viac k témam: COVID-19, kňaz, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Kňazi na Ukrajine čelia trestnému stíhaniu, hrozí im až osem rokov za mrežami © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.