Streda, 25. november 2020
Väčšinou jasno  0 °C
Mimoriadne správy

Greta Thunbergová vyzvala na Deň Zeme svetových lídrov, aby spolupracovali a počúvali vedcov

 Webnoviny  22. apríl 2020  105
Greta Thunbergová vyzvala na Deň Zeme svetových lídrov, aby spolupracovali a počúvali vedcov

22.4.2020 (Webnoviny.sk) - Švédska klimatická aktivistka Greta Thunbergová vyzvala svetových lídrov, aby spolupracovali a počúvali vedcov. Sedemnásťročná Švédka poznamenala, že klimatická kríza "možno nie je taká akútna ako kríza spôsobená koronavírusom, avšak musíme sa ňou zaoberať teraz, inak sa stane nezvratnou".

Viac o téme: Koronavírus


Pandémiu koronavírusu zároveň označila za "tragédiu". Podľa jej názoru by mali svetoví lídri odložiť vzájomné nezhody a prijať rozhodnutia, ktoré "môžu byť z dlhodobého hľadiska nevyhnutné".

Mladá Švédka o pandémii koronavírusu a životnom prostredí hovorila v stredu prostredníctvom videokonferencie s profesorom a medzinárodne uznávaným vedcom v oblasti environmentalistiky Johanom Rockströmom pri príležitosti 50. výročia celosvetovej kampane Deň Zeme.

Mnohé veľké mestá sa vďaka zákazom vychádzania súvisiacim s pandémiou z veľkej miery zbavili smogu. Metropoly zaznamenali v porovnaní s uplynulým rokom výrazné zníženie škodlivých emisií.

Viac k témam: Deň Zeme, klimatické zmeny
Zdroj: Webnoviny.sk - Greta Thunbergová vyzvala na Deň Zeme svetových lídrov, aby spolupracovali a počúvali vedcov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.