Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -1,7 °C
Mimoriadne správy

KĽDR zavádza poriadne tvrdé opatrenia proti COVID-19, každého v okolí hraníc s Čínou zastrelia

 Webnoviny   2. september 2020  202
KĽDR zavádza poriadne tvrdé opatrenia proti COVID-19, každého v okolí hraníc s Čínou zastrelia

2.9.2020 (Webnoviny.sk) - Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) v snahe zabrániť rozšíreniu koronavírusu na jej územie nariadila príslušníkom armády a polície zastreliť každého, koho uvidia v okruhu 800 metrov od hraníc s Čínou.

Viac o téme: Koronavírus


Polícia z mesta Hörjong podľa britského denníka Mirror uviedla, že usmrtí kohokoľvek, kto prekročí stanovenú líniu, bez ohľadu na dôvod, pre ktorý sa tam vyskytol.

Opatrenie bude platiť až do konca pandémie


Uvedené opatrenie chce KĽDR aplikovať pozdĺž celej 1800 km dlhej hranice s Čínou. Platiť bude až do skončenia pandémie, aby sa zamedzilo prenosu koronavírusu prostredníctvom kontaktu s ľuďmi z Číny.

Ak v hraničnom pásme zastrelia osobu, ktorá doň vkročila, zodpovedného strelca nebudú trestne stíhať. Na stráženie hraníc vyslali jednotky špeciálnych síl.

Jeden "neoficiálne" nakazený


Dosiaľ KĽDR zaznamenala údajne iba jediný prípad ochorenia COVID-19. Podľa vyhlásenia tamojších úradov pre Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO) však výsledky testov neboli presvedčivé, a tak spomenutý prípad stále oficiálne nepotvrdili.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, COVID-19, Koronavírus, Pandémia, štátne hranice, streľba
Zdroj: Webnoviny.sk - KĽDR zavádza poriadne tvrdé opatrenia proti COVID-19, každého v okolí hraníc s Čínou zastrelia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.