Štvrtok, 20. január 2022
Zamračené  -1,6 °C
Mimoriadne správy

Hlavná hygienička mala pozitívny test na koronavírus, do karantény možno pôjde aj Babiš

 Webnoviny   2. september 2020  200
Hlavná hygienička mala pozitívny test na koronavírus, do karantény možno pôjde aj Babiš

2.9.2020 (Webnoviny.sk) - Hlavná hygienička v Českej republike Jarmila Rážová mala pozitívny test na koronavírus. Hygienička sa v ostatných dňoch zúčastnila na stretnutiach s predstaviteľmi vlády a podľa portálu TN.cz hrozí karanténa aj vedeniu štátu.

Informáciu o pozitívnom teste Rážovej ako prvá priniesla Česká televízia a pre TN.cz ju potvrdil hovorca pražskej hygienickej stanice Zbyněk Boublík.

Viac o téme: Koronavírus


Rážová je v domácej izolácii. Hygienická stanica v českej metropole v súčasnosti dohľadáva ľudí, s ktorými sa v ostatných dňoch stretla. Medzi nimi sú premiér Andrej Babiš, minister zdravotníctva Adam Vojtěch a ďalší členovia vlády.

"Budeme posudzovať, či to boli epidemiologicky významné kontakty, u ktorých budú prijaté nadväzné protiepidemické opatrenia vrátane indikácií k absolvovaní testu na COVID-19 a nariadenia karanténnych opatrení," vyjadril sa Boublík.

Vojtěch a jeho podriadení v stredu podstúpia testy. Od utorka je z preventívnych dôvodov v karanténe aj vicepremiér Karel Havlíček.

Viac k témam: Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Česku
Zdroj: Webnoviny.sk - Hlavná hygienička mala pozitívny test na koronavírus, do karantény možno pôjde aj Babiš © SITA Všetky práva vyhradené.

Hodnotenie článku

Značky

Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.