Utorok, 25. jún 2024
Slnečno  23 °C
Mimoriadne správy

Kapitána lode vzali po zrážke s člnom na Dunaji do väzby, podozrivý je z neposkytnutia pomoci

 Webnoviny  20. máj 2024  155  
Kapitána lode vzali po zrážke s člnom na Dunaji do väzby, podozrivý je z neposkytnutia pomoci

20.5.2024 (SITA.sk) - Polícia vzala do väzby kapitána výletnej lode, ktorá sa v sobotu zrazila s motorovým člnom na Dunaji, v dôsledku čoho zomreli najmenej dvaja ľudia.

Ako na sociálnej sieti Facebook informovalo Policajné riaditeľstvo v Budapešti, muža s českým občianstvom vypočuli ako podozrivého z dvoch trestných činov neposkytnutia pomoci s následkom smrti a šiestich trestných činov neposkytnutia pomoci z nedbanlivosti.

Kapitán je podozrivý z toho, že po nehode neupozornil posádku vlastného plavidla, nevykonal záchranný protokol, nepodnikol žiadne kroky na záchranu osôb, ktoré potrebovali záchranu, a nezastavil plavidlo.

Polícia zároveň upozornila, že až vyšetrovanie, ktoré pokračuje, určí, kto je zodpovedný za zrážku lodí.

Nehoda sa stala pri meste Verőce. Dvaja ľudia, ktorí boli v člne, zomreli a jeden prežil, ale je zranený. Po ďalších piatich osobách naďalej pátrajú.Viac k témam: Dunaj, Nehoda, Zrážka lodi
Zdroj: SITA.sk - Kapitána lode vzali po zrážke s člnom na Dunaji do väzby, podozrivý je z neposkytnutia pomoci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.