Pondelok, 27. marec 2023
Slabý dážď  1,8 °C
Mimoriadne správy

K mieru na Ukrajine vedie jediná cesta, zastavenie ruských útočných operácií, vyhlásil minister zahraničia Káčer

 Webnoviny  25. február 2023  65
K mieru na Ukrajine vedie jediná cesta, zastavenie ruských útočných operácií, vyhlásil minister zahraničia Káčer

25.2.2023 (SITA.sk) - Rusko, ktoré je ako člen Bezpečnostnej rady Organizácie spojených národov (OSN) zodpovedné za udržanie svetového mieru a bezpečnosti, pred rokom spustilo svoju vojnovú mašinériu.

Uviedol to dočasne poverený minister zahraničných vecí Rastislav Káčer v piatok 24. februára v New Yorku (USA), kde sa zúčastnil zasadnutia Bezpečnostnej rady OSN.

Ruské vojská sa musia stiahnuť


Ako ďalej v tlačovej správe informoval rezort zahraničných vecí, zasadnutie sa konalo pri príležitosti ročného výročia od začiatku ruskej vojenskej agresie proti Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Rusko zabíja obyvateľov krajiny, ktorú celé roky označovalo za bratskú, ničí infraštruktúru a núti milióny ľudí utekať z domovov - to všetko pod lživými a falošnými zámienkami. Objavujú sa výzvy na mier. Ten chceme všetci, ale k mieru na Ukrajine vedie jediná cesta, a to zastavenie útočných operácií zo strany Ruska," vyhlásil slovenský diplomat.

Káčer opätovne vyzval Ruskú federáciu, aby zastavila svoje vojenské aktivity proti Ukrajine a taktiež, aby stiahla všetky ruské jednotky z celého územia nášho suseda vrátane dočasne okupovaných regiónov a Krymu.

Slovensko stojí pri Ukrajine


„Slovensko stojí pri Ukrajine od samého začiatku obrany Ukrajiny pred ruskou agresiou a budeme pokračovať vo vytrvalej podpore nášho východného suseda vrátane nezávislosti, suverenity a územnej celistvosti Ukrajiny, kým sa táto nehanebná vojna neskončí," tvrdí minister Káčer.

Šéf rezortu zahraničných vecí sa v New Yorku stretol i s ministrom zahraničných vecí Švajčiarska Ignaziom Cassisom. Diskutovali o rozvoji bilaterálnych vzťahov, posilňovaní obchodno-investičného partnera, ale aj bezpečnostnej situácii v Európe.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - K mieru na Ukrajine vedie jediná cesta, zastavenie ruských útočných operácií, vyhlásil minister zahraničia Káčer © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.