Štvrtok, 20. január 2022
Zamračené  -2,4 °C
Mimoriadne správy

Juhozápad Cypru vstupuje do tvrdej fázy lockdownu, najviac zasiahnuté okresy nemôžu ľudia prekročiť

 Webnoviny  12. november 2020  120
Juhozápad Cypru vstupuje do tvrdej fázy lockdownu, najviac zasiahnuté okresy nemôžu ľudia prekročiť

12.11.2020 (Webnoviny.sk) - Na juhozápade Cypru začína platiť prísny 19-dňový lockdown, keďže séria doterajších obmedzení nedokázala zabrzdiť prudký rast počtu infekcií koronavírusom.

Cyperský minister zdravotníctva Constantinos Ioannou v stredu uviedol, že lockdown sa začal považovať za nevyhnutný po konzultáciách s Európskym centrom pre prevenciu a kontrolu chorôb, pretože počet nákaz v okresoch Limassol a Paphos za posledných šesť týždňov stúpol z 28 percent na 70 percent celoštátneho priemeru.

Viac o téme: Koronavírus



Minister zdravotníctva informoval, že od štvrtka do 30. novembra platí zákaz vychádzania od 20:00 do 5:00. Do okresov Limassol a Paphos je zakázaný vstup s výnimkou zamestnancov nevyhnutných služieb, ako je zdravotníctvo. Všetky verejné zhromaždenia sú zakázané, náboženské obrady sa budú uskutočňovať bez veriacich, verejné a súkromné stredné školy a univerzity budú vyučovať prostredníctvom internetu.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Juhozápad Cypru vstupuje do tvrdej fázy lockdownu, najviac zasiahnuté okresy nemôžu ľudia prekročiť © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.