Utorok, 28. január 2020
Oblačno  -0,1 °C
Mimoriadne správy

Juhovýchod Austrálie sužuje viac než stovka lesných požiarov, plamene vážne zranili hasiča

 Webnoviny   7. september 2019  31
Juhovýchod Austrálie sužuje viac než stovka lesných požiarov, plamene vážne zranili hasiča

7.9.2019 (Webnoviny.sk) - Lesné požiare na juhovýchode Austrálie spôsobili vážne zranenia jednému hasičovi a zničili niekoľko domov. V sobotu o tom informovali tamojšie úrady.

Šesťdesiatšesťročný dobrovoľný hasič Neville Smith utrpel vážne popáleniny v piatok počas hasenia požiaru neďaleko mesta Tenterfield v Novom Južnom Walese.

V súčasnosti je v nemocnici v Brisbane, hlavnom meste štátu Queensland, a jeho stav je podľa lekárov kritický, no stabilný. Podľa úradov vyčíňa v susedných štátoch Queensland a Nový Južný Wales od piatka 110 požiarov. Zničili už najmenej 21 domov.

Tento rok bol zatiaľ v Austrálii výnimočne teplý a suchý. To spôsobilo, že sú tráva a lesy na juhovýchode vyprahnuté a veľmi horľavé, čo je počas začínajúceho leta veľmi nebezpečné. Sezóna lesných požiarov by teda mala byť podľa predpovedí horšia ako zvyčajne.

"Požiare v septembri a ich vážnosť nám ukazujú, aká strašná sezóna lesných požiarov nás čaká v nadchádzajúcich mesiacoch," povedala novinárom premiérka Nového Južného Walesu Gladys Berejiklian.

Viac k témam: lesné požiare, lesný požiar
Zdroj: Webnoviny.sk - Juhovýchod Austrálie sužuje viac než stovka lesných požiarov, plamene vážne zranili hasiča © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.