Streda, 1. február 2023
Slabý dážď  1,6 °C
Mimoriadne správy

Juhokórejský prezident vyhlásil štátny smútok po oslavách Halloweenu, pri ktorých zahynulo vyše 150 ľudí (video)

 Webnoviny  30. október 2022  49
Juhokórejský prezident vyhlásil štátny smútok po oslavách Halloweenu, pri ktorých zahynulo vyše 150 ľudí (video)

30.10.2022 (Webnoviny.sk) - Juhokórejský prezident vyhlásil štátny smútok po tom, ako v tlačenici, ktorá v sobotu vypukla v hlavnom meste Soul počas osláv sviatku Halloween, zomrelo 151 ľudí.

Prezident Jun Sok-jol vo vyhlásení, ktoré zverejnil v nedeľu, vyjadril smútok a zaželal rýchle uzdravenie zraneným. „Je to naozaj tragické," uviedol. „Tragédia a katastrofa, ktorá sa nemala stať, sa odohrala v srdci Soulu," dodal.
Juhokórejské médiá uviedli, že v tlačenici v Soule zomrelo celkovo 151 ľudí. Najmenej 82 ďalších utrpelo zranenia, pričom nespresnený počet zranených je v kritickom stave. Informuje o tom portál news.sky.com.Viac k témam: Halloween, Štátny smútok, Úmrtia
Zdroj: Webnoviny.sk - Juhokórejský prezident vyhlásil štátny smútok po oslavách Halloweenu, pri ktorých zahynulo vyše 150 ľudí (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.