Piatok, 31. marec 2023
Jasno  7 °C
Mimoriadne správy

Babiš ukončil špekulácie a potvrdil, že bude kandidovať na prezidenta

 Webnoviny  31. október 2022  54
Babiš ukončil špekulácie a potvrdil, že bude kandidovať na prezidenta

31.10.2022 (Webnoviny.sk) - Bývalý český premiér Andrej Babiš ukončil špekulácie a oznámil svoju kandidatúru v prezidentských voľbách. Urobil tak v nedeľu v Televíznych novinách v televízii Nova s tým, že chce byť prezident, ktorý bude tlačiť na vládu, aby viac pomáhala občanom.

V pondelok požiada poslanecký klub jeho hnutia ANO o podporu, pričom na uznanie kandidatúry potrebuje súhlas 20 poslancov. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

Novú hlavu štátu, ktorá po uplynutí druhého päťročného mandátu v marci 2023 nahradí prezidenta Miloša Zemana, budú obyvatelia Českej republiky voliť 13. a 14. januára budúceho roka. Favoritom posledných prieskumov verejnej mienky je generál vo výslužbe Petr Pavel a podľa niektorých by Babiša mohli poraziť aj iní kandidáti.

Viac k témam: Prezidentské voľby v Česku, Prezidentský kandidát
Zdroj: Webnoviny.sk - Babiš ukončil špekulácie a potvrdil, že bude kandidovať na prezidenta © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.