Pondelok, 17. máj 2021
Oblačno  9,5 °C
Mimoriadne správy

Juh Ázie sužujú veľké záplavy, milióny ľudí museli ujsť zo svojich domovov (video)

 Webnoviny  22. júl 2020  166
Juh Ázie sužujú veľké záplavy, milióny ľudí museli ujsť zo svojich domovov (video)

22.7.2020 (Webnoviny.sk) - Veľké záplavy v južnej Ázii zasiahli viac než 9,6 milióna ľudí, pričom státisícom chýbajú potraviny či lieky. Informovali o tom v stredu miestni predstavitelia a humanitárne organizácie.

V Indii, Bangladéši a Nepále prišlo o život okolo 550 ľudí, zatiaľ čo milióny ďalších museli pred povodňami, ktoré sa začali v júni, ujsť zo svojich domovov, uviedla Medzinárodná federácia spoločností Červeného kríža a Červeného polmesiaca (IFRC).

Hrozí humanitárna kríza


Organizácia zároveň varovala pred humanitárnou krízou. Zaplavená je podľa jej údajov už jedna tretina Bangladéša, pričom situácia sa má v nadchádzajúcich týždňoch ešte viac zhoršiť.

Povodne v krajine postihli 2,8 milióna obyvateľov a viac než milión je izolovaný od sveta. V Indii zasiahli povodne dokonca až 6,8 milióna ľudí, najhoršia situácia je v severovýchodnom štáte Ásam.

Po koronavíruse prišli záplavy


“Ľudia v Bangladéši, Indii a Nepále čelia trojitej katastrofe záplav, koronavírusu a s ním súvisiacou sociálno-ekonomickou krízou zahŕňajúcou stratu živobytia a práce. Záplavy poľnohospodárskej pôdy a ničenie úrody môže milióny ľudí, ktorých už tvrdo zasiahol COVID-19, uvrhnúť ešte viac do chudoby,” varoval v tejto súvislosti generálny tajomník IFRC Jagan Chapagain.Viac k témam: Červený kríž, COVID-19, humanitárna kríza, Koronavírus, povodne, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk - Juh Ázie sužujú veľké záplavy, milióny ľudí museli ujsť zo svojich domovov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.