Streda, 23. jún 2021
Oblačno  23,4 °C
Mimoriadne správy

Bolsonaro mal opäť pozitívny test na Covid-19, vláda informovala o jeho zdravotnom stave

 Webnoviny  22. júl 2020  212
Bolsonaro mal opäť pozitívny test na Covid-19, vláda informovala o jeho zdravotnom stave

22.7.2020 (Webnoviny.sk) - Brazílsky prezident mal znova pozitívny test na koronavírus. Oznámila to brazílska vláda s tým, že Jair Bolsonaro je aj napriek tomu v dobrom zdravotnom stave.

Viac o téme: Koronavírus


Bolsonaro oznámil, že má ochorenie COVID-19, 7. júla. Následne ho testovali 15. júla a v utorok, pričom oba testy boli pozitívne.

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) uvádza, že priemerný čas od prepuknutia ochorenia do klinického zotavenia v miernych prípadoch je približne dva týždne.

Nakazení sú aj ďalší členovia vlády


Brazílska vláda uviedla, že Bolsonaro bude fungovať prostredníctvom videokonferencií namiesto osobných stretnutí. V dôsledku nákazy zrušil cestu do severovýchodnej Brazílie.

COVID-19 diagnostikovali prinajmenšom štyrom ďalším členom vlády.

Prezident zľahčoval riziká vírusu


Brazília je druhým najhoršie postihnutým štátom na svete, no Bolsonaro opakovane zľahčoval riziká, ktoré vírus predstavuje. Ochorenie COVID-19 nazval "chrípočkou", vyjadril sa, že ho vážne nepostihne, a niekedy sa objavoval na verejnosti bez ochranného rúška.

Prezident sa lieči antimalarikom hydroxychlorochín, hoci nie je dokázané, že je voči vírusu účinný. Pre niektorých ľudí môže byť nebezpečný.

Druhý najvyšší počet nakazených


Brazílska vláda informovala, že v krajine potvrdili viac ako dva milióny prípadov nákazy koronavírusom a viac ako 81-tisíc súvisiacich úmrtí.

V oboch prípadoch je to podľa štatistík Johns Hopkins University druhý najvyšší počet na svete, smutné prvenstvo majú Spojené štáty americké.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Pandémia, testovanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Bolsonaro mal opäť pozitívny test na Covid-19, vláda informovala o jeho zdravotnom stave © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.