Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Johnson a Juncker budú rokovať o brexite, rozhovory zatiaľ ukázali len malé známky pokroku
13.9.2019 (Webnoviny.sk) - Britský premiér Boris Johnson a končiaci predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker budú v Luxembursku rokovať o brexite. Stretnutie potvrdili britská vláda aj zástupcovia EK s tým, že schôdzka sa uskutoční v pondelok na poludnie.
Tento týždeň v Bruseli o brexite rokoval Johnsonov vyslanec David Frost. Ako poukazuje agentúra AP, rokovania o odchode Veľkej Británie z Európskej únie dosiaľ ukázali len malé známky pokroku. Brexit by sa mal pritom uskutočniť 31. októbra.
Johnson chce z dohody, ktorú s Európskou úniou vyrokovala jeho predchodkyňa Theresa Mayová, odstrániť takzvanú írsku poistku. Tá má zabrániť návratu tvrdých hraníc a hraničných kontrol medzi Írskom a Severným Írskom. Brusel však trvá na tom, aby zostala, pretože ju považuje za nevyhnutný nástroj na zachovanie integrity jednotného európskeho trhu.
Britský parlament prijal zákon, ktorý prikazuje premiérovi, aby požiadal o odklad brexitu v prípade, že by do polovice októbra nedosiahli žiadnu dohodu. Johnson ale naznačil, že o ďalší odklad žiadať nebude.
Viac k témam: Brexit, Severné Írsko, Veľká Británia
Zdroj: Webnoviny.sk - Johnson a Juncker budú rokovať o brexite, rozhovory zatiaľ ukázali len malé známky pokroku © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Kauza Mýtnik sa blíži k verdiktu, Špecializovaný trestný súd ukončil dokazovanie
Giving Tuesday v Červenom nose – žiaci vytvorili nový outfit klaunských áut, aby potešili deti v nemocniciach
Táto „obyčajná burina“ môže zachrániť vašu pečeň aj trávenie