Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Joe Biden spečatil svojim podpisom ďalší balík pomoci v hodnote 40 miliárd dolárov pre Ukrajinu

 Webnoviny  21. máj 2022  45
Joe Biden spečatil svojim podpisom ďalší balík pomoci v hodnote 40 miliárd dolárov pre Ukrajinu

21.5.2022 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Joe Biden v sobotu podpísal legislatívu o balíku pomoci Ukrajine vo výške 40 miliárd dolárov. Učinil tak za neobvyklých okolností, keďže je uprostred cesty do Ázie.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


V rámci novej legislatívy dostane Ukrajina vojenskú pomoc vo výške 20 miliárd dolárov, čím sa zabezpečia stále dodávky pokročilých zbraní, ktoré majú zabrániť postupu Ruska.

Ďalších osem miliárd dolárov pôjde na všeobecnú ekonomickú podporu, päť miliárd dolárov poputuje na riešenie globálneho nedostatku potravín, ktorý by mohol vyplynúť z kolapsu ukrajinského poľnohospodárstva, a viac ako miliarda dolárov na pomoc utečencom.

Viac k témam: Finančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Joe Biden spečatil svojim podpisom ďalší balík pomoci v hodnote 40 miliárd dolárov pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.