Piatok, 12. júl 2024
Búrka  20,8 °C
Mimoriadne správy

Jedna z ukrajinských brigád možno dosiahla na okraji Bachmutu väčší prielom a tvrdí, že pritom zabila desiatky Rusov

 Webnoviny  18. máj 2023  154  
Jedna z ukrajinských brigád možno dosiahla na okraji Bachmutu väčší prielom a tvrdí, že pritom zabila desiatky Rusov

18.5.2023 (SITA.sk) - Jedna z ukrajinských jednotiek tvrdí, že dosiahla väčší prielom na západnom okraji mesta Bachmut. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Tretia samostatná útočná brigáda uviedla, že nedávne „útočné akcie“ jej pomohli vybojovať si silnú pozíciu pred očakávanou ukrajinskou protiofenzívou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Šéfovia brigády uviedli, že prielom dosiahli v oblasti širokej asi 2000 metrov a hlbokej zhruba 700 metrov.

Výrazný zásah do ruských záloh


Ukrajinskí bojovníci tvrdia, že zabili najmenej 50 ruských vojakov a ďalších 100 zranili, pričom ďalších štyroch Rusov zajali. Brigáda uviedla, že to výrazne zasiahlo nepriateľské zálohy v oblasti. CNN nemôže nezávisle overiť tvrdenia brigády.

Ukrajinské sily v posledných dňoch viackrát tvrdili, že zaznamenali postup v niekoľkých oblastiach v okolí Bachmutu a to napriek tomu, že sa dostali pod silnú paľbu ruských jednotiek.

Vagnerovci sú naďalej v meste


Veliteľ žoldnierskej Wagnerovej skupiny Jevgenij Prigožin vo štvrtok tvrdil, že jednotky ruskej armády sa stiahli v oblasti severne od Bachmutu a nechali odkryté pozície jeho vlastných bojovníkov.

Prigožin však taktiež uviedol, že jeho bojovníci v samotnom meste naďalej sú v uliciach a budovách pozdĺž západného okraja Bachmutu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Jedna z ukrajinských brigád možno dosiahla na okraji Bachmutu väčší prielom a tvrdí, že pritom zabila desiatky Rusov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.