Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Je známy dátum ďalšieho samitu o ukončení vojny na Ukrajine, tentokrát sa uskutoční v Saudskej Arábii

 Webnoviny  30. júl 2023  180  
Je známy dátum ďalšieho samitu o ukončení vojny na Ukrajine, tentokrát sa uskutoční v Saudskej Arábii

30.7.2023 (SITA.sk) - V Saudskej Arábii sa v auguste uskutoční Ukrajinou zorganizovaný samit, ktorého cieľom bude nájsť cestu k rokovaniam o ukončení vojny. Stretnutie by sa malo uskutočniť v meste Džidda. Informuje o tom agentúra AP s odvolaním sa na predstaviteľa, ktorý komunikoval pod podmienkou anonymity, keďže nemal povolenie verejne hovoriť o samite. Ukrajina ani Saudská Arábia bezprostredne rokovania neuznali.

Rusko nepozvali


Účastníkmi mierového samitu budú Ukrajina, Brazília, India, Juhoafrická republika a niekoľko ďalších krajín, uviedol predstaviteľ. Očakáva sa účasť aj vysokopostaveného predstaviteľa Spojených štátov. Podujatie je plánované pod dohľadom Kyjiva a Rusko nie je pozvané, vysvetlil.

Pokračovanie rokovaní v Kodani


Denník Wall Street Journal, ktorý o samite informoval ako prvý, uviedol, že sa uskutoční 5. a 6. augusta a zúčastní sa na ňom zhruba 30 krajín. Noviny sa odvolávali na diplomatov zapojených do rokovaní.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Predstaviteľ, ktorý komunikoval s AP, uviedol, že samit je ďalší krok po rokovaniach, ktoré sa uskutočnili v júni v Kodani.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)Viac k témam: Mierové rokovania, mierový samit, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Je známy dátum ďalšieho samitu o ukončení vojny na Ukrajine, tentokrát sa uskutoční v Saudskej Arábii © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.