Sobota, 16. október 2021
Slnečno  9,1 °C
Mimoriadne správy

Japonsko rozšírilo núdzový stav na ďalšie prefektúry, krajina má zaostalejšiu vakcinačnú kampaň

 Webnoviny  25. august 2021  63
Japonsko rozšírilo núdzový stav na ďalšie prefektúry, krajina má zaostalejšiu vakcinačnú kampaň

25.8.2021 (Webnoviny.sk) - Japonsko v stredu rozšírilo uplatňovanie núdzového stavu pre pandémiu koronavírusu na ďalších osem prefektúr.

Viac o téme: Koronavírus


Rast počtu infekcií, ktorého motorom je delta variant vírusu, totiž vyvoláva tlak na zdravotnícky systém krajiny. Určitý typ núdzových opatrení v súčasnosti platí už v 33 zo 47 japonských prefektúr.

Skoršie zatváranie podnikov


Japonské mimoriadne opatrenia sa spoliehajú napríklad na požiadavku, aby reštauračné zariadenia zatvárali o 20:00 a nepodávali alkohol.

Obyvatelia krajiny však opatrenia čoraz viac ignorujú. V Tokiu platí mimoriadna situácia od 12. júla, ale denný počet nových nákaz odvtedy stúpol viac ako desaťnásobne na zhruba 5-tisíc.

Najviac ohrozený vek


Japonsko doteraz prekonáva pandémiu lepšie ako mnohé iné krajiny a od jej vypuknutia zaznamenalo približne 15 600 úmrtí na ochorenie COVID-19. Vakcinačná kampaň v krajine však zaostáva za inými bohatými štátmi. Doteraz je úplne zaočkovaných len zhruba 40 percent japonskej populácie.

Minister hospodárstva Jasutoši Nišimura, ktorý má na starosti opatrenia proti šíreniu ochorenia COVID-19, v stredu povedal, že infekcia sa šíri predovšetkým medzi ľuďmi od 20 do 59 rokov, z ktorých je väčšina nezaočkovaná. Preto ich vyzval, aby boli mimoriadne opatrní.

Viac k témam: COVID-19, delta variant koronavírusu, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Japonsko rozšírilo núdzový stav na ďalšie prefektúry, krajina má zaostalejšiu vakcinačnú kampaň © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.