Štvrtok, 18. júl 2024
Mimoriadne správy

Izraelský nálet na nemocnicu zabil stovky ľudí, tvrdí ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy

 Webnoviny  17. október 2023  145  
Izraelský nálet na nemocnicu zabil stovky ľudí, tvrdí ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy

17.10.2023 (SITA.sk) - Ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy uviedlo, že izraelský nálet na nemocnicu v meste Gaza zabil stovky ľudí.

Nemocnica al-Ahlí bola plná zranených a ďalších Palestínčanov, ktorí tam hľadali útočisko. Podľa ministerstva o život prišlo najmenej 500 ľudí.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt


Ak by sa to potvrdilo, bol by to najsmrteľnejší izraelský nálet za päť vojen, ktoré Izrael viedol s Palestínčanmi od roku 2008.

Hovorca izraelskej armády Daniel Hagari uviedol, že nemajú podrobnosti o úmrtiach v nemocnici. „Získame podrobnosti a budeme informovať verejnosť. Neviem povedať, či to bol izraelský letecký útok," vyjadril sa.

Niekoľko nemocníc v meste Gaza sa stalo útočiskami stoviek ľudí s nádejou, že budú ušetrení bombardovania po tom, čo Izrael nariadil všetkým obyvateľom mesta a okolitých oblastí evakuáciu do južného Pásma Gazy.

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Pásmo Gazy
Zdroj: SITA.sk - Izraelský nálet na nemocnicu zabil stovky ľudí, tvrdí ministerstvo zdravotníctva v Pásme Gazy © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.