Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  20,4 °C
Mimoriadne správy

Izraelské letectvo spustilo rozsiahlu vlnu útokov na Libanon, hlásia aj zranených (video)

 Webnoviny  14. február 2024  119  
Izraelské letectvo spustilo rozsiahlu vlnu útokov na Libanon, hlásia aj zranených (video)

14.2.2024 (SITA.sk) - Izraelské vzdušné sily spustili „rozsiahlu vlnu útokov“ v Libanone. V stredu to oznámila izraelská armáda. Štátne médiá v Libanone, ako aj médiá tamojšieho hnutia Hizballáh hlásili nálety na niekoľko miest na juhu krajiny. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Izraelské nálety nasledujú po raketovom útoku na severoizraelské mesto Cfat, ktorý podľa izraelskej armády pochádzal z libanonského územia. Podľa miestnej nemocnice Ziv pri útoku najmenej osem ľudí utrpelo zranenia.
Cezhraničné paľby medzi Izraelom a libanonským Hizballáhom a ďalšími frakciami v južnom Libanone sa objavujú od októbra, pričom vypukli deň po tom, ako hnutie Hamas, spojenec Hizballáhu, zaútočilo 7. októbra na Izrael, čo vyvolalo vojnu v Pásme Gazy.Viac k témam: Izraelská armáda, Izraelsko-palestínsky konflikt, Nálety, Pásmo Gazy, Raketový útok
Zdroj: SITA.sk - Izraelské letectvo spustilo rozsiahlu vlnu útokov na Libanon, hlásia aj zranených (video) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.