Nedeľa, 16. máj 2021
Slabý dážď  7 °C
Mimoriadne správy

Izraelská armáda zostrelila dron libanonského militantného hnutia Hizballáh

 Webnoviny  10. november 2020  121
Izraelská armáda zostrelila dron libanonského militantného hnutia Hizballáh

10.11.2020 (Webnoviny.sk) - Izraelská armáda v utorok uviedla, že zostrelila dron patriaci libanonskému militantnému hnutiu Hizballáh, ktorý vletel do izraelského vzdušného priestoru.

Armáda však vo svojom krátkom vyhlásení uviedla, že stroj počas celého incidentu monitorovala a pre Izrael nepredstavoval žiadne nebezpečenstvo.

Izraelčania zároveň poznamenali, že ich armáda zostáva v stave pohotovosti a nebude akceptovať žiadne narušenia izraelskej zvrchovanosti. Izrael a Hizballáh sú znepriatelené strany.

V roku 2006 viedli mesiac trvajúcu vojnu. Prímerie sprostredkované Spojenými štátmi americkými síce odvtedy pomohlo zabudnúť na mnohé incidenty, no obe strany sa v ostatných rokoch nevyhli viacerým menším stretom.

Viac k témam: dron, zostrelený dron
Zdroj: Webnoviny.sk - Izraelská armáda zostrelila dron libanonského militantného hnutia Hizballáh © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.