Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Izraelská armáda zostrelila dron libanonského militantného hnutia Hizballáh
10.11.2020 (Webnoviny.sk) - Izraelská armáda v utorok uviedla, že zostrelila dron patriaci libanonskému militantnému hnutiu Hizballáh, ktorý vletel do izraelského vzdušného priestoru.
Armáda však vo svojom krátkom vyhlásení uviedla, že stroj počas celého incidentu monitorovala a pre Izrael nepredstavoval žiadne nebezpečenstvo.
Izraelčania zároveň poznamenali, že ich armáda zostáva v stave pohotovosti a nebude akceptovať žiadne narušenia izraelskej zvrchovanosti. Izrael a Hizballáh sú znepriatelené strany.
V roku 2006 viedli mesiac trvajúcu vojnu. Prímerie sprostredkované Spojenými štátmi americkými síce odvtedy pomohlo zabudnúť na mnohé incidenty, no obe strany sa v ostatných rokoch nevyhli viacerým menším stretom.
Viac k témam: dron, zostrelený dron
Zdroj: Webnoviny.sk - Izraelská armáda zostrelila dron libanonského militantného hnutia Hizballáh © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu
Vlani zanikalo viac firiem aj živností než kedykoľvek predtým, najviac živnostníkov ubudlo v stavebníctve