Utorok, 20. august 2019
Zamračené  27,1 °C
Mimoriadne správy

Izraelská armáda zbúrala dom palestínskeho útočníka, obyvateľov štvrti museli evakuovať

 Webnoviny  24. apríl 2019  28
Izraelská armáda zbúrala dom palestínskeho útočníka, obyvateľov štvrti museli evakuovať

RAMALLÁH 24. apríla (WebNoviny.sk) - Izraelská armáda zdemolovala dom Palestínčana, ktorý v marci zabil dvoch Izraelčanov.

Rodinný dom Omara Abú Lailu v obci al-Záwja na Západnom brehu Jordánu zbúrali v stredu ráno. Obyvateľov vo štvrti, kde stál, pre odpálenie výbušnín evakuovali do neďalekej školy.

Devätnásťročný Palestínčan v marci pri osade Ariel smrteľne pobodal jedného izraelského vojaka, ďalšieho zastrelil a niekoľkých zranil. Izraelskí vojaci ho zabili po trojdňovom rozsiahlom pátraní.

Izrael často demoluje domy palestínskych útočníkov alebo ich rodín ako opatrenie, ktoré, ako tvrdí, odrádza budúce útoky. Podľa ľudskoprávnych skupín je to však kolektívny trest.

Viac k témam: Izrael, Palestínčania
Zdroj: Webnoviny.sk - Izraelská armáda zbúrala dom palestínskeho útočníka, obyvateľov štvrti museli evakuovať © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.