Streda, 27. október 2021
Slnečno  9,3 °C
Mimoriadne správy

Izraelská armáda zabila počas operácie namierenej proti Hamasu piatich palestínskych ozbrojencov

 Webnoviny  26. september 2021  59
Izraelská armáda zabila počas operácie namierenej proti Hamasu piatich palestínskych ozbrojencov

26.9.2021 (Webnoviny.sk) - Piati palestínski ozbrojenci zahynuli v nedeľu pri prestrelkách s izraelskými bezpečnostnými silami počas rozsiahlej zatýkacej operácie na Západnom brehu Jordánu namierenej proti islamskej militantnej skupine Hamas. Informovala o tom izraelská armáda.

Panuje zvýšené napätie


Nedeľňajšie násilie medzi izraelskými vojakmi a palestínskymi militantmi na okupovanom Západnom brehu Jordánu bolo najsmrteľnejšie v priebehu ostatných týždňov.

Nastalo uprostred zvýšeného napätia po tohtoročnej 11-dňovej vojne medzi Izraelom a Hamasom v Pásme Gazy.

Hamas mal plánovať útoky


Palestínske ministerstvo zdravotníctva uviedlo, že dvoch Palestínčanov zastrelili neďaleko mesta Dženín a troch ďalších zabili v meste Biddu.

Ako vo vyhlásení uviedol izraelský premiér Naftali Bennett, izraelské bezpečnostné sily na Západnom brehu Jordánu operovali proti agentom Hamasu, ktorí v blízkej budúcnosti chceli uskutočniť teroristické útoky.

Viac k témam: izraelská armáda, Západný breh Jordánu
Zdroj: Webnoviny.sk - Izraelská armáda zabila počas operácie namierenej proti Hamasu piatich palestínskych ozbrojencov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.