Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Izrael zaútočil na pozície palestínskych militantov pod mešitou na Západnom brehu

 Webnoviny  22. október 2023  98  
Izrael zaútočil na pozície palestínskych militantov pod mešitou na Západnom brehu

22.10.2023 (SITA.sk) - Izraelská armáda v nedeľu ráno vykonala nálet na mešitu v utečeneckom tábore Džanín na okupovanom Západnom brehu Jordánu.

Na platforme X uviedla, že militanti hnutia Hamas a Palestínskeho islamského džihádu mali pod mešitou „podzemnú teroristickú cestu“. Palestínsky Červený polmesiac uviedol, že jeden človek pri izraelskom nálete zomrel.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konfliktPalestínske ministerstvo zdravotníctva na Západnom brehu neskôr uviedlo, že Izraelčania zabili najmenej štyroch ľudí, z toho dvoch v Džaníne, jedného v Tubase a jedného v Nábluse.

Útok sa odohral v čase, keď Izrael avizoval intenzívnejšie ostreľovanie ďalšieho palestínskeho územia - Pásma Gazy v rámci svojej vojny proti Hamasu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izraelsko-palestínsky konflikt 2023 (fotografie)

Viac k témam: Izraelsko-palestínsky konflikt, Útok Hamasu na Izrael
Zdroj: SITA.sk - Izrael zaútočil na pozície palestínskych militantov pod mešitou na Západnom brehu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.