Sobota, 23. október 2021
Slnečno  5,3 °C
Mimoriadne správy

Izrael neotvorí hranice pre turistov do 1. augusta, stúpa počet prípadov nákazy delta variantom vírusu

 Webnoviny  24. jún 2021  89
Izrael neotvorí hranice pre turistov do 1. augusta, stúpa počet prípadov nákazy delta variantom vírusu

24.6.2021 (Webnoviny.sk) - Izraelská vláda odložila plánované opätovné otvorenie krajiny vakcinovaným turistom pre obavy zo šírenia nákazlivejšieho delta variantu koronavírusu. Izrael sa chystal otvoriť hranice pre turistov zaočkovaných proti ochoreniu COVID-19 od 1. júla.

Viac o téme: Koronavírus COVID-19 vakcína


Skupinám vakcinovaných zahraničných návštevníkov začal povoľovať vstup do krajiny už v máji. Všetci turisti smerujúci do Izraela musia pred odletom absolvovať testy a zároveň musia predložiť doklad o očkovaní.

Avšak po tom, ako počet infekcií koronavírusom v Izraeli minulý týždeň stúpol, vláda v stredu oznámila, že otvorenie hraníc pre turistov odloží do 1. augusta. Izraelské ministerstvo zdravotníctva počas predošlého dňa nahlásilo 110 nových prípadov nákazy koronavírusom.

Viac k témam: COVID-19, delta variant, indický variant, Koronavírus, očkovanie proti koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk - Izrael neotvorí hranice pre turistov do 1. augusta, stúpa počet prípadov nákazy delta variantom vírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.