Nedeľa, 9. august 2020
Prevažne slnečno  15,2 °C
Mimoriadne správy

Islamský štát sa prihlásil k útoku na juhu Ruska, obete na vlastnej strane nepriznal

 Webnoviny   2. január 2020  62
Islamský štát sa prihlásil k útoku na juhu Ruska, obete na vlastnej strane nepriznal

2.1.2020 (Webnoviny.sk) - K útoku na policajné stanovište na juhu Ruska sa prihlásil Islamský štát. Utorkový útok v Magase, hlavnom meste Ingušskej republiky, pripravil podľa ruských úradov o život jedného policajta a troch zranil.

Dvaja útočníci v aute jedného policajta zrazili a troch pobodali. Jeden útočník zahynul pri policajnej paľbe, ďalší utrpel zranenia. Islamský štát vo štvrtkovom stanovisku uviedol, že jeho členovia pripravili o život dvoch policajtov, obete na vlastnej strane nepriznal.

Ingušsko patrí spolu s Dagestanom a Čečenskom k najnepokojnejším ruským regiónom. Miestni moslimskí extrémisti tam chcú nastoliť islamistické režimy a búria sa proti centrálnej vláde.

Viac k témam: extrémisti, ozbrojený útok
Zdroj: Webnoviny.sk - Islamský štát sa prihlásil k útoku na juhu Ruska, obete na vlastnej strane nepriznal © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.