Piatok, 29. máj 2020
Zamračené  9 °C
Mimoriadne správy

Irán je naklonený medzinárodnej jadrovej dohode, Zaríf tiež skritizoval americké sankcie

 Webnoviny  16. máj 2019  53
Irán je naklonený medzinárodnej jadrovej dohode, Zaríf tiež skritizoval americké sankcie

DUBAJ 16. mája (WebNoviny.sk) - Irán je naklonený medzinárodnej jadrovej dohode. Vyhlásil to tamojší minister zahraničných vecí, ktorý zároveň kritizoval "neakceptovateľné" americké sankcie.

Politik to uviedol počas stretnutia s japonskými predstaviteľmi v Tokiu. Muhammad Džavád Zaríf povedal svojmu japonskému rezortnému kolegovi, že reakcia jeho krajiny je v rámci dohody a práv Iránu.

Iránsky prezident Hasan Rúhání nedávno vyhlásil, že ak do dvoch mesiacov nevznikne dohoda o novej podobe medzinárodnej zmluvy o obmedzení iránskeho jadrového programu, tak od tejto zmluvy odstúpi.

Japonský minister zahraničných vecí Taro Kono sa obáva narastajúceho napätia na Blízkom východe a požiadal Zarífa o trpezlivosť a dodržiavanie jadrovej dohody.

Viac k témam: jadrová dohoda
Zdroj: Webnoviny.sk - Irán je naklonený medzinárodnej jadrovej dohode, Zaríf tiež skritizoval americké sankcie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.