Sobota, 7. marec 2026
Mimoriadne správy
- Vývoj situácie v Iráne má rôzne scenáre, politológ hovorí o bezpečnostných aj ekonomických rizikách pre Európu
- Irán 48 hodín po útoku. Režim na kolenách, ale svet je bližšie k vojne než k mieru? – FOTO
- Námestník iránskeho ministra zahraničných vecí čelí žalobe pre účasť na zločinoch proti ľudskosti
- Prezident Pellegrini rokoval v Indii s premiérom Módím, Slovensko chce s krajinou posilniť spoluprácu – VIDEO, FOTO
- Blanár zastupoval Fica na prvom zasadnutí Trumpovej Rady mieru, Slovensko bolo v úlohe pozorovateľa – FOTO
Irán buduje ďalšiu podzemnú továreň, pokračuje v rozširovaní raketového programu
ANKARA 25. mája (WebNoviny.sk) - Irán buduje v poradí tretiu podzemnú továreň na výrobu balistických rakiet a bude pokračovať v rozširovaní svojho raketového programu, informovala dnes agentúra Reuters s odvolaním sa na vyhlásenie iránskych Revolučných gárd.
"Gardy vybudovali v posledných rokoch tretiu podzemnú továreň. Budeme rozhodne pokračovať v rozvoji našich raketových kapacít," uviedol pre polooficiálnu agentúru Fars jeden z veliteľov Revolučných gárd.
Správa o ďalšej iránskej továrni na rakety podľa agentúry Reuters ešte väčšmi prehĺbi napätie medzi Teheránom a Washingtonom. Prišla totiž v čase keď americký prezident Donald Trump počas svojej prvej zahraničnej cesty označil Irán za podporovateľa militantných skupín a hrozbu pre krajiny na celom Blízkom východe.
Trump, ktorý sa funkcie ujal v januári, uvalil na Irán nové sankcie z skúšky balistických rakiet a varovanie Teherán, že jeho kroky budú pozorne sledované.
Viac k témam: Irán, rakety
Zdroj: Webnoviny.sk - Irán buduje ďalšiu podzemnú továreň, pokračuje v rozširovaní raketového programu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Atentátnik tesne pred výbuchom v Manchestri volal mame, prosil ju o odpustenieNasledujúci článok
V centre Atén spáchali atentát na bývalého gréckeho premiéra
Je slovenský kapitál v Dubaji v bezpečí? Investori prehodnocujú riziká po eskalácii v regióne
Slovenská pošta pozastavila zásielky do viacerých krajín sveta, reaguje tak na bezpečnostnú situáciu
Každý piaty tínedžer na Slovensku trpí obezitou. Kaufland verí, že prevencia je kľúčová