Pondelok, 8. jún 2026
Mimoriadne správy
- Trump: Nikdy som nezaručil, že nebude žiadna vojna. Prečo by som potom vybudoval najsilnejšiu armádu na svete?
- Trump zvažuje kúpu Čagoských ostrovov, jeho administratíva sa obáva námornej špionáže
- Starmer, Macron, Merz a Zelenskyj odprezentovali päť podmienok pre spravodlivý a trvalý mier
- Pašinjan zvíťazil vo voľbách, chce pokračovať v približovaní Arménska k Západu
- Top foto dňa (7. jún 2026): Akcia Pups in the Park, French Open Tennis, podpora Ukrajiny a atletika
Atentátnik tesne pred výbuchom v Manchestri volal mame, prosil ju o odpustenie
Webnoviny 25. máj 2017 631
TRIPOLIS 25. mája (WebNoviny.sk) - Podozrivý zo samovražedného bombového útoku v Manchestri Salman Abedi niekoľko hodín pred spáchaním činu telefonoval svojej matke a poprosil ju o odpustenie.
Informovala o tom agentúra AP s odvolaním sa na vyhlásenie špeciálnych jednotiek líbyjského ministerstva vnútra RADA.
Odporúčame:
Aktualizované: Otec údajného útočníka z Manchestru poprel, že jeho syn vraždil
Hovorca RADA Ahmed bin Salám uviedol, že Abediho matka a traja jeho súrodenci boli predvedení na výsluch. Atentátnikova matka počas neho vyšetrovateľom povedala, že jej syn odcestoval z Líbye do Británie len štyri dni pred útokom a v deň jeho spáchania jej telefonoval.
"Dal jej zbohom," uviedol bin Salám a dodal, že líbyjskí vyšetrovatelia na základe výsluchu Salmanovho brata Hashema a jeho otca, ktorých v utorok a stredu zatkli v Tripolise, dospeli k záveru, že "atentátnik konal sám".
Odporúčame:
Trump odsúdil úniky informácií o Manchestri, New York Times sa obhajuje
Salman Abedi sa podľa výpovede svojho brata naučil vyrábať výbušniny prostredníctvom internetu a "chcel sa pričiniť o víťazstvo Islamského štátu".
Útok v Manchestri si vyžiadal 22 obetí na životoch vrátane detí a tínedžerov. Zranenia utrpelo ďalších 119 ľudí, z ktorých je 75 hospitalizovaných.
Zobraziť fotogalériu k článku:
Výbuch na koncerte v Manchestri
Viac k témam: teroristický útok v Manchestri, terorizmus, Veľká Británia, výbuch v Manchestri
Zdroj: Webnoviny.sk - Atentátnik tesne pred výbuchom v Manchestri volal mame, prosil ju o odpustenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Štyria horolezci, ktorých telá sa našli na Mount Evereste, zahynuli ešte vlani
Úrad vlády sa pre konsolidáciu sťahuje do nových priestorov, ukončil prenájom v centre Bratislavy
Uskutoční sa 35. ročník podujatia Divadelná Nitra? Organizátori apelujú na kultúrne angažované osobnosti
Bratislavské mestské kúpaliská otvárajú letnú sezónu, návštevníkov čakajú aj výhodnejšie online vstupenky