Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -3 °C
Mimoriadne správy

Hurikán Grace si už v Mexiku vyžiadal osem životov, medzi obeťami sú aj deti (video+foto)

 Webnoviny  22. august 2021  168
Hurikán Grace si už v Mexiku vyžiadal osem životov, medzi obeťami sú aj deti (video+foto)

22.8.2021 (Webnoviny.sk) - Hurikán Grace, ktorý zasiahol pobrežie Mexika, si podľa tamojších úradov dosiaľ vyžiadal najmenej osem ľudských životov. Medzi obeťami sú aj deti. Po záplavách a zosuvoch pôdy sú nezvestné ďalšie tri osoby.

Dvakrát v jednom týždni


Hurikán Grace zasiahol Mexiko tento týždeň už druhýkrát. Vo štvrtok sa prehnal polostrovom Yucatán, no neskôr sa v Mexickom zálive zvrtol a opäť zamieril k pevnine. Tam búrka 3. kategórie zasiahla rybárske mestečká a turistické strediská.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vyčíňanie hurikánu Grace v Mexiku (fotografie)

Americké Národné stredisko pre hurikány (NHC) uviedlo, že Grace, ktorý predtým dosahoval rýchlosť vetra až 205 kilometrov za hodinu, postupne slabne na tropickú búrku, pretože smeruje cez vnútrozemie k vysokému pohoriu.

Ďalší hurikán zasiahol USA


Iný hurikán Henri zasiahol v sobotu večer severovýchodné pobrežie Spojených štátov. Milióny ľudí na Long Islande a v južnej časti Nového Anglicka sa pripravovali na povodne, vyvrátené stromy a rozsiahlejšie výpadky elektriny.

Meteorológovia rozšírili výstrahy pred hurikánom aj pre štát Connecticut a niektoré oblasti Massachusetts. Obyvateľov New Yorku varovali, aby sa radšej pripravili na najhoršie, pretože silný dážď, vietor a búrky spôsobené hurikánom Henri môžu byť rovnako zničujúce ako extrémny hurikán Sandy v roku 2012.

Viac k témam: hurikán Grace, hurikán Henri, obete, počasie
Zdroj: Webnoviny.sk - Hurikán Grace si už v Mexiku vyžiadal osem životov, medzi obeťami sú aj deti (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.