Štvrtok, 4. jún 2020
Prevažne slnečno  10,1 °C
Mimoriadne správy

Hroziť politikom šibenicou je v poriadku, rozhodola prokuratúra v Katoviciach

 Webnoviny  26. november 2019  69
Hroziť politikom šibenicou je v poriadku, rozhodola prokuratúra v Katoviciach

26.11.2019 (Webnoviny.sk) - Prokuratúra v poľských Katoviciach v utorok rozhodla, že nevznesie žiadnu žalobu voči šiestim poľským ultranacionalistom, ktorí v roku 2017 počas svojrázneho "happeningu" v tomto meste zavesili fotografie šiestich poľských politikov na vlastnoručne vyrobené šibenice.

Podľa katovickej prokuratúry síce ide o čin, ktorý možno "odsúdiť z morálneho hľadiska", no zároveň to podľa nej nie je nič trestné.

Podľa poľskej europoslankyne Rózy Thun, jednej z političiek, ktorej fotografia sa ocitla na šibenici, prokuratúra takto rozhodla na základe politickej objednávky zo strany vládnej strany Právo a spravodlivosť (PiS).

Všetkých šesť politikov, ktorých fotografie krajní pravičiari v roku 2017 zavesili na šibenice, sú totiž europoslanci za opozičnú Občiansku platformu (PO), proti ktorým vtedy PiS viedla štvavú kampaň za to, že údajne ohovárajú Poľsko v zahraničí a pracujú proti poľským záujmom.

Viac k témam: politici, prokuratúra
Zdroj: Webnoviny.sk - Hroziť politikom šibenicou je v poriadku, rozhodola prokuratúra v Katoviciach © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.