Nedeľa, 5. júl 2020
Prevažne slnečno  24,1 °C
Mimoriadne správy

Holandská polícia zatkla dvoch mužov, ktorí mali plánovať džihádistický teroristický útok

 Webnoviny  26. november 2019  71
Holandská polícia zatkla dvoch mužov, ktorí mali plánovať džihádistický teroristický útok

26.11.2019 (Webnoviny.sk) - Holandská protiteroristická polícia zatkla dvoch mužov podozrivých z plánovania džihádistického teroristického útoku. Použiť pri ňom údajne chceli samovražedné vesty a jednu alebo viaceré bomby umiestnené v aute, oznámila v utorok prokuratúra. Mužov vo veku 20 a 34 rokov zatkli v pondelok počas protiteroristickej razie.

Muži útok plánovali uskutočniť koncom roka, presné miesto však nie je známe. Odhaliť ich plán pomohol tip, ktorý dostala polícia v októbri.

V Holandsku platí dlhodobo štvrtý z piatich stupňov teroristickej hrozby, čo znamená "vysoké" riziko potenciálneho útoku.

V marci spustil muž tureckého pôvodu streľbu v električke v meste Utrecht, pričom zabil štyroch ľudí. Polícia uviedla, že jeho čin mal teroristický motív.

Viac k témam: terorizmus
Zdroj: Webnoviny.sk - Holandská polícia zatkla dvoch mužov, ktorí mali plánovať džihádistický teroristický útok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.