Štvrtok, 21. január 2021
Oblačno  1,5 °C
Mimoriadne správy

Holandskom otriasli dva výbuchy, útočníci si vzali na mušku poľské supermarkety (foto)

 Webnoviny   8. december 2020  45
Holandskom otriasli dva výbuchy, útočníci si vzali na mušku poľské supermarkety (foto)

8.12.2020 (Webnoviny.sk) - V utorok ráno výbuchy vážne poškodili dva poľské supermarkety v Holandsku. Pri incidentoch v meste Aalsmeer pri Amsterdame a obci Heeswijk-Dinther v provincii Severné Brabantsko sa nikto nezranil.

Zatiaľ nie je jasné, či explózie spolu súvisia. Oba obchody sa nazývajú Biedronka, ale nie sú súčasťou väčšej poľskej rovnomennej siete.

Výbuch v Alsmeeri, ktorý nastal okolo 3:00, spôsobil značné škody v obchode aj na neďalekých budovách, pričom sa tiež v jeho dôsledku vznietilo zaparkované auto. Kriminalisti prehľadávajú trosky obchodu. Amsterdamská polícia vyzvala, aby sa jej ozvali prípadní svedkovia incidentu.

V dôsledku explózie v Heeswijk-Dintheri polícia z bezpečnostných dôvodov evakuovala zhruba 20 ľudí. Výbuch poškodil väčšinu prevádzky a tiež neďaleké budovy. V Holandsku, ktoré je populárnou destináciou pre poľských pracovníkov, sú desiatky poľských obchodov.

Viac k témam: supermarket, výbuch
Zdroj: Webnoviny.sk - Holandskom otriasli dva výbuchy, útočníci si vzali na mušku poľské supermarkety (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.