Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Holandsko poskytne ďalšiu pomoc Ukrajine, cieľom je podporiť prípravu krajiny na zimné obdobie

 Webnoviny   7. október 2023  105  
Holandsko poskytne ďalšiu pomoc Ukrajine, cieľom je podporiť prípravu krajiny na zimné obdobie

7.10.2023 (SITA.sk) - Holandsko poskytne Ukrajine ďalšiu pomoc v sume 102 miliónov eur. Oznámila to vo vyhlásení holandská ministerka zahraničného obchodu a rozvoja Liesje Schreinemacherová.

Príprava Ukrajiny na zimné obdobie


Cieľom je podporiť prípravu Ukrajiny na zimné obdobie a napomôcť reformy a investície. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Najväčšia časť nového balíka holandskej pomoci, a to 60 miliónov eur, je určená na poistenie exportných úverov holandských firiem, ktoré chcú prispieť k obnove Ukrajiny.

Modernizácia energetickej siete Ukrajiny


Suma 30 miliónov eur bude alokovaná na nákup plynu, transformátorov, rozvádzačov a káblov v záujme opráv a modernizácie energetickej siete Ukrajiny, aby krajina bola pripravená na zimu.

Zvyšných 12 miliónov eur sa má použiť v oslobodených oblastiach Ukrajiny na opravy zariadení na dodávky pitnej vody a elektriny a na základnú zdravotnú starostlivosť a školstvo.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Časť tejto sumy sa použije na implementáciu reforiem prostredníctvom technickej asistencie zo strany Medzinárodného menového fondu.

Viac k témam: pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Holandsko poskytne ďalšiu pomoc Ukrajine, cieľom je podporiť prípravu krajiny na zimné obdobie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.