Sobota, 22. január 2022
Polojasno  -3,6 °C
Mimoriadne správy

Holanďania si viacdňové festivaly neužijú, vláda sprísnila aj podmienky pre dovolenkárov

 Webnoviny  26. júl 2021  106
Holanďania si viacdňové festivaly neužijú, vláda sprísnila aj podmienky pre dovolenkárov

26.7.2021 (Webnoviny.sk) - Holandská vláda zakázala počas leta organizáciu viacdňových festivalov a sprísnila pravidlá pre ľudí vracajúcich sa z dovoleniek. Rozhodla tak v snahe zabrániť ďalšiemu nárastu šírenia koronavírusu.

Dočasný holandský premiér Mark Rutte nové opatrenia oznámil v pondelok s tým, že i keď denné prírastky nakazených klesajú po tom, ako v tomto mesiaci prekračovali 10-tisíc denne, „situácia zostáva napätá, pretože stále rastú čísla v nemocniciach“.

Odkaz pre organizátorov


O zákaze konania viacdňových festivalov najmenej do 1. septembra podľa neho rozhodli čiastočne z dôvodu logistických ťažkostí, ktoré by predstavovalo testovanie všetkých účastníkov každých 25 hodín. Krok tiež podľa neho dáva jasnú informáciu organizátorom.

Viac o téme: Koronavírus


Vláda zároveň sprísňuje pravidlá pre dovolenkárov. Po novom sa bude musieť každý nad 12 rokov po návrate z dovolenky preukázať negatívnym testom na koronavírus, potvrdením o dokončenom očkovaní alebo prekonaní ochorenia COVID-19.

Cez hranice s pokutou


Minister zdravotníctva Hugo de Jonge informoval, že kontroly na hraniciach budú vykonávať mobilné tímy a cestujúci, ktorí sa pri návrate nepreukážu potrebnými dokumentami, dostanú pokuty.

V Holandsku je úplne zaočkovaných necelých 60 percent dospelých a 83,5 percenta dostalo aspoň prvú dávku vakcíny.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, cestovanie, festivaly, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Holanďania si viacdňové festivaly neužijú, vláda sprísnila aj podmienky pre dovolenkárov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.