Utorok, 21. júl 2026
Mimoriadne správy
- Čína a Rusko uskutočnili spoločné ostré streľby vo výlučnej ekonomickej zóne Japonska
- Šachová legenda Judit Polgárová odmietla ponuku stať sa maďarskou prezidentkou
- Top foto dňa (20. júl 2026): Oslavy vížazstva MS vo futbale a počasie vo svete
- Útok na linkový autobus v ukrajinsko-ruskom pohraničí zabil podľa Moskvy päť osôb vrátane dieťaťa
- Nový premiér sľúbil 10-ročný plán na oživenie Británie, boj proti bezdomovectvu aj neochvejnú podporu Ukrajiny
Hlavný veliteľ ukrajinskej armády presadzuje novú ofenzívu v Kurskej a Belgorodskej oblasti v Rusku
Webnoviny 8. júl 2025 373
8.7.2025 (SITA.sk) - Hlavný veliteľ ukrajinskej armády Oleksandr Syrskyj je za obnovenie pozícií a opätovné získanie území v ruskej Kurskej a Belgorodskej oblasti. Ako informuje web Ukrajinská pravda, Syrskyj na Facebooku uviedol, že je za takýto postup na ruskom území, pretože tak je možné zadržiavanie významného počtu nepriateľských vojakov na hraniciach.
Na stretnutí s novinármi v závere júna Syrskyj uviedol, že ukrajinská armáda stále kontroluje približne 90 štvorcových kilometrov v okrese Gluškovo v ruskej Kurskej oblasti.
Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Hlavný veliteľ ukrajinskej armády presadzuje novú ofenzívu v Kurskej a Belgorodskej oblasti v Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Pre lesný požiar uzavreli letisko MarseilleNasledujúci článok
Putin podpísal dekrét, ktorý cudzincom umožňuje službu v armáde
Web, e-shop, marketing, SEO aj fakturácia - všetko na jednom mieste
PS reaguje na podozrenia z odpočúvania vo FPU. Tému otvorí na parlamentnom výbore
Tretie úmrtie v priebehu jedného týždňa. Zahynul ďalší český horolezec