Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Heger: Ak Rusko porazí Ukrajinu, Slovensko bude ďalšie na rade

 Webnoviny  25. máj 2022  47
Heger: Ak Rusko porazí Ukrajinu, Slovensko bude ďalšie na rade

25.5.2022 (Webnoviny.sk) - Ak Rusko porazí Ukrajinu, Slovensko bude ďalšie na rade, varoval počas Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose slovenský premiér Eduard Heger (OĽaNO). Ukrajina musí vyhrať, povedal podľa spravodajskej televízie CNN predseda slovenskej vlády ďalším lídrom z Európskej únie (EÚ) a z oblasti obchodu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktPremiér zároveň vyzval Európsku úniu, aby pracovala s Ukrajinou a krajinami na západnom Balkáne na „štandardizovaných pravidlách, aby mohli vstúpiť do EÚ".

Ukrajina aj balkánske štáty sa chcú pripojiť k eurobloku, no to trvá niekoľko rokov, keďže krajiny musia splniť prísne kritériá, predtým, než sa začnú príslušné rokovania. Niektorí súčasní lídri v EÚ však odmietli návrhy, že by sa v dôsledku ruskej invázie na Ukrajinu mohol zrýchliť proces udelenia členstva.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Davos, Premiér Slovenskej republiky, rusko-ukrajinský konflikt, Vstup Ukrajiny do EÚ
Zdroj: Webnoviny.sk - Heger: Ak Rusko porazí Ukrajinu, Slovensko bude ďalšie na rade © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.