Sobota, 28. máj 2022
Oblačno  11,2 °C
Mimoriadne správy

Guterres je odhodlaný urobiť všetko pre ukončenie vojny na Ukrajine, potrebujeme čo najskôr prímerie

 Webnoviny  26. apríl 2022  35
Guterres je odhodlaný urobiť všetko pre ukončenie vojny na Ukrajine, potrebujeme čo najskôr prímerie

26.4.2022 (Webnoviny.sk) - Generálny tajomník Organizácie Spojených národov (OSN) António Guterres chce pomôcť vytvoriť podmienky pre dialóg, prímerie a napokon mier na Ukrajine. Povedal to na začiatku stretnutia s ruským ministrom zahraničia Sergejom Lavrovom, s ktorým sa stretáva v Moskve.

Prízvukoval pritom, že je potrebné urobiť všetko pre ukončenie vojny na Ukrajine. Potrebujeme čo najskôr prímerie, povedal Guterres a dodal, že prioritou musí byť aj minimalizovanie ľudského utrpenia. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktLavrov povedal, že na Guterresovu iniciatívu rýchlo odpovedal, aby získal „ďalší kontakt v mnohých otázkach, určite vrátane situácie okolo Ukrajiny, ktorá sa stala katalyzátorom množstva problémov“. Tiež povedal, že Rusko oceňuje „vašu túžbu po ďalšom kole rokovaní v tejto ťažkej dobe“ a že niet pochýb, že budú hovoriť o „akejkoľvek téme“, ktorú Guterres považuje za dôležitú.

Diplomati následne začali rokovania za zatvorenými dverami. Guterres by sa mal neskôr stretnúť aj s prezidentom Vladimirom Putinom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Guterres je odhodlaný urobiť všetko pre ukončenie vojny na Ukrajine, potrebujeme čo najskôr prímerie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.