Nedeľa, 1. október 2023
Malá oblačnosť  14,8 °C
Mimoriadne správy

Grilovačky v parkoch a lesoch Viedne sú zakázané, v dôsledku horúčav a sucha hrozí nebezpečenstvo požiaru

 Webnoviny  18. júl 2023  81  
Grilovačky v parkoch a lesoch Viedne sú zakázané, v dôsledku horúčav a sucha hrozí nebezpečenstvo požiaru

18.7.2023 (SITA.sk) - Viedeň zakázala grilovanie vo verejných parkoch a lesoch, pričom predstavitelia mesta varovali verejnosť pred rizikom vzniku lesných požiarov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

„V dôsledku nedostatku trvalých zrážok viedenské lesy vyschli. Z dôvodu možného nebezpečenstva lesných požiarov platí v súčasnosti pre Viedeň zákaz grilovania,“ uvádza sa vo vyhlásení na webovej stránke mestskej rady.

Okrem zákazu grilovania majú obyvatelia rakúskeho hlavného mesta až do odvolania zakázané aj fajčenie v lesoch a tieto zákazy úrady zrušia len v prípade „trvalých dažďových prehánok“.

V súkromných záhradách je grilovanie povolené, no úrady varovali verejnosť, aby bola vzhľadom na „horúčavy a sucho“ v regióne „obzvlášť opatrná“.

Teploty vo Viedni v súčasnosti počas dňa dosahujú do 32 stupňov Celzia.

Viac k témam: Horúčavy, Požiar, Sucho, Viedeň
Zdroj: SITA.sk - Grilovačky v parkoch a lesoch Viedne sú zakázané, v dôsledku horúčav a sucha hrozí nebezpečenstvo požiaru © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.