Pondelok, 22. júl 2024
Jasno  18,5 °C
Mimoriadne správy

Grécko trápia vysoké teploty, v Aténach zatvárajú Akropolu a ďalšie pamiatky (foto)

 Webnoviny  13. jún 2024  80  
Grécko trápia vysoké teploty, v Aténach zatvárajú Akropolu a ďalšie pamiatky (foto)

13.6.2024 (SITA.sk) - Aténsku Akropolu vo štvrtok už druhý deň v rade počas popoludnia uzatvárajú pre verejnosť, keďže Grécko trápia mimoriadne vysoké teploty.

Grécke ministerstvo kultúry uviedlo, že Akropola, ktorá je najobľúbenejšou starovekou pamiatkou v krajine, bude uzavretá od poludnia od 17:00.

V rovnakom čase uzatvoria aj všetky ostatné archeologické pamiatky v Aténach. Ľudia, ktorí si kúpili lístky na tento čas, ich môžu využiť v neskoršej časti dňa, konštatovalo ministerstvo.

Vo veľkej časti stredného a južného Grécka vo štvrtok očakávajú teploty nad 40 stupňov Celzia. Úrady sprísnili výstrahu pred nebezpečenstvom lesných požiarov, ktoré Grécko sužujú každé leto.

Viac k témam: Akropola, Extrémne počasie, Horúčavy
Zdroj: SITA.sk - Grécko trápia vysoké teploty, v Aténach zatvárajú Akropolu a ďalšie pamiatky (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.