Pondelok, 18. január 2021
Oblačno  -10,9 °C
Mimoriadne správy

Grécko pre koronavírus sprísňuje lockdown, zatvorené budú naďalej aj kostoly

 Webnoviny   2. január 2020  39
Grécko pre koronavírus sprísňuje lockdown, zatvorené budú naďalej aj kostoly

2.1.2021 (Webnoviny.sk) - Grécko sprísňuje pre nadchádzajúci týždeň protiepidemické opatrenia. Tie budú zahŕňať zatvorenie maloobchodných predajní, kaderníctiev a kníhkupectiev.

Zatvorené zostanú naďalej aj kostoly, 6. januára sa v nich nebude môcť sláviť sviatok Bohozjavenia a kňazi tiež nebudú môcť vykonávať tradičné svätenie vody. Tiež bude platiť zákaz vychádzania od 21:00.

Viac o téme: Koronavírus


Prísnejší lockdown bude trvať od nedele do 11. januára. Práve 11. januára vláda plánuje znovu otvoriť všetky školy, od škôlok až po univerzity.

Grécko v sobotu oznámilo prírastok 262 nových prípadov nákazy koronavírusom a 40 nových úmrtí v dôsledku ochorenia COVID-19. Od začiatku pandémie v krajine potvrdili 139 709 infekcií a 4 921 súvisiacich úmrtí.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, lockdown, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko pre koronavírus sprísňuje lockdown, zatvorené budú naďalej aj kostoly © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.